Ga naar de hoofdinhoud
Open top container van 40 voet met een gedeeltelijk open zeil tijdens het laden met kraan

Open top container: wanneer de lading via het dak naar binnen moet

Een open top is een 20 of 40 voet container waarvan het harde dak vervangen is door een afneembaar zeil. Een klein verschil met grote gevolgen: laden met een kraan, lading met overhoogte, stukken die niet door de achterdeuren passen. Hieronder afmetingen, prijzen 2026 en toepassingen.

Belangrijkste kenmerken

Buitenlengte
6,058 m
Buitenbreedte
2,438 m
Buitenhoogte
2,591 m
Binnenhoge
2,348 m

Dimensies en capaciteit

Kenmerken20 voet open top40 voet open top
Buitenlengte6,058 m12,192 m
Buitenbreedte2,438 m2,438 m
Buitenhoogte2,591 m2,591 m
Binnenhoge2,348 m2,348 m
Dakopening5,65 × 2,23 m11,77 × 2,23 m
Interieurvolume~32 m³~65 m³
Lastgevend gewicht~21 t~26 t (indicatief; CSC-plaat controleren)

Drie gevallen waarin een open top onontbeerlijk is

  • Overhooglasten — machines, leidingen, windturbinebladen, civiele onderdelen die boven de 2,30 m uitsteken: het zeil wordt opgerold, de lading wordt bovenin binnengebracht, de 4,20 m van een uitzonderlijke transport worden behouden.
  • Verplicht laden met kraan — gravels in bulk, staalwikkels van 3 tot 8 ton, onverwerkt hout, pallets te zwaar voor een handtranspalter: het dak wordt geopend, men gooit of plaatst.
  • Bulk goederen overhoog — erts, granulaat, gesorteerde bouwafval, niet-voedergoed. Het zeil sluit om de lading te beschermen tegen wind en regen tijdens het transport.
  • Te vermijden voor — langdurige opslag van goederen die gevoelig zijn voor vocht (papier, textiel, elektronica). De tarpaulin verouderd, een harde dak blijft langer veilig na 10 jaar.

Veelgestelde vragen

Wat is een open top container precies?+

Een zeecontainer (20 of 40 voet) waarvan het harde dak vervangen is door een versterkt pvc-zeil op een afneembaar frame. De rest van de structuur (wanden, vloer, achterdeuren) is identiek aan een standaardcontainer. Het zeil kan worden losgemaakt om van boven te laden, meestal met een kraan.

Voor welke toepassingen kiest u een open top?+

Drie situaties overheersen. 1) Lading die hoger is dan de achterdeuren: werktuigmachines, leidingen, windturbinebladen. 2) Laden met een kraan als toegang via de zijkant niet mogelijk is: natuursteenblokken, staalrollen, onbewerkt rondhout. 3) Opslag of transport van stortgoed dat van boven wordt ingebracht: erts, niet-voedingsgranen, bouwafval.

Welke afmetingen hebben een 20 en een 40 voet open top?+

20 voet: 6,058 m × 2,438 m × 2,591 m buiten, 5,898 × 2,352 × 2,348 m binnen (de bruikbare hoogte is gelijk aan die van een standaardcontainer als het zeil erop zit). 40 voet: 12,192 × 2,438 × 2,591 m buiten. Dakopening: ~5,65 m × 2,23 m bij een 20 voet; ~11,77 × 2,23 m bij een 40 voet. Laadvermogen: 21 tot 26 ton, afhankelijk van het model. Massa's variëren per model en container: controleer de maximale brutomassa op de CSC-plaat en de gemarkeerde tarra. Maximaal laadvermogen = maximale brutomassa min tarra; houd ook rekening met voertuig, route en laadmiddelen. De waarden op deze pagina zijn indicatief.

Hoeveel kost een open top in 2026?+

Tweedehands klasse A: 20 voet € 1.138 – € 2.295, 40 voet € 1.544 – € 3.060. Klasse B: 20 voet € 894 – € 1.785, 40 voet € 1.301 – € 2.486. Nieuw/one-trip: 20 voet € 1.544 – € 3.188, 40 voet € 2.113 – € 4.335. Nieuw reservezeil: € 383 – € 765, afhankelijk van het formaat. Voorraad, opties, minimumaantal en leverdatum hangen af van de leverancier. Bevestig vóór de bestelling het exacte model, eventuele werkzaamheden en schriftelijke voorwaarden.

Blijft het zeil op lange termijn waterdicht?+

Bij aankoop wel: een versterkt pvc-zeil is bestand tegen regen en uv-straling. Bij intensief gebruik (vaak openen en sluiten, veel zon) rekent u op 5 tot 8 jaar levensduur vóór vervanging. Voor langdurige, vaste opslag van vochtgevoelige goederen blijft een standaardcontainer met hard dak de betere keuze.

Kan ik een open top huren in plaats van kopen?+

Ja. Indicatieve huurprijzen, te bevestigen in de offerte: € 49 – € 140 voor een 20 voet en € 73 – € 204 voor een 40 voet. Vergelijk kopen en huren over de periode waarin u de container nodig hebt: koopprijs of huur, levering en ophaling, onderhoud, verzekering en financiering. Een doorverkoopwaarde is nooit gegarandeerd.

Een open top nodig?

Tot 5 offertes van professionele verkopers, afhankelijk van beschikbaarheid. Levertijd en prijs hangen af van het depot en de bereikbaarheid van uw locatie in Nederland.

Open top container 20 en 40 voet: toepassingen, prijzen | ContainerEU