Ga naar de hoofdinhoud
Vergelijking standaard vs high cube container 40 voet, verschil van 30 cm in hoogte zichtbaar

High cube container: afmetingen, prijzen en bruikbare hoogte

Een High Cube van 40 voet biedt ongeveer 76 m³ met hetzelfde vloeroppervlak als een Dry van 40 voet. De circa 30 cm extra hoogte kan nuttig zijn voor hoge voorwerpen of een ombouwproject. Vergelijk binnenhoogte, doorgang van de deuren, staat en kosten inclusief levering; een container van 45 voet biedt ook extra lengte.

Belangrijkste kenmerken

Buitenlengte
12,192 m
Buitenbreedte
2,438 m
Buitenhoogte
2,896 m
Binnenhoogte
2,697 m

Indicatieve afmetingen: Dry, High Cube van 40 en 45 voet

Kenmerken40 voet standaard40 voet high cube45 voet high cube
Buitenlengte12,192 m12,192 m13,716 m
Buitenbreedte2,438 m2,438 m2,438 m
Buitenhoogte2,591 m2,896 m2,896 m
Binnenhoogte2,390 m2,697 m2,697 m
Binnenvolume67 m³76 m³86 m³
Binnenvloeroppervlak28,3 m²28,3 m²31,9 m²
Binnenlengte12,032 m12,032 m13,556 m
Binnenbreedte2,352 m2,352 m2,352 m
Deuropening (voorbeeld ONE, B × H)2,340 × 2,280 m2,340 × 2,585 m2,340 × 2,585 m

Richtprijzen voor High Cube per staat

Vergelijk containers van hetzelfde formaat met dezelfde uitrusting. Elke verkoper moet zijn tweedehandsklassen omschrijven.

Formaat en staatPrijs exclusief levering
40 voet HC nieuw€ 1.829 – € 3.953
40 voet HC one-trip€ 1.707 – € 3.443
40 voet HC gebruikt klasse A€ 1.301 – € 2.678
40 voet HC gebruikt klasse B€ 1.057 – € 2.231
40 voet HC gebruikt klasse C€ 853 – € 1.849
45 voet HC gebruikt, staat te specificeren€ 1.707 – € 4.144

Transport en lossen: richtbedrag € 340 – € 935, te bevestigen op basis van depot, afstand en toegang. Laat belastingen, opties en diensten apart in de offerte opnemen.

Wanneer is de extra hoogte nuttig?

  • Ombouwproject — Bereken vóór uw keuze de hoogte na plaatsing van vloer, plafond en uitrusting.
  • Kantoor of winkel — Bepaal gebruik, ventilatie en toepasselijke regels; alleen de keuze voor HC maakt het project niet conform.
  • Installatie op een bouwplaats — Vergelijk een ingerichte module en zijn uitrusting met een kale container.
  • Hoge goederen — Meet de goederen inclusief verpakking en controleer of ze door de deuren passen.
  • Dry als alternatief — Als de hoogte volstaat, vergelijk dan vooral staat en kosten inclusief levering met de standaardcontainer.

Alleen de hoogte vóór ombouw is niet genoeg

Tel vloer, plafond en hangende uitrusting bij elkaar op om de werkelijk beschikbare doorgang te berekenen.

Binnendoorsnede: één aanname, twee afgewerkte hoogtes
Binnendoorsnede: één aanname, twee afgewerkte hoogtesSchematische doorsnede van twee containers van 40 voet met dezelfde breedte, met 100 mm aftrek boven en onder: Dry van 2 390 naar 2 190 mm, HC van 2 697 naar 2 497 mm.40 voet DryOorspronkelijke hoogte · 2 390 mmResterende hoogte2 190 mmBinnenbreedte · 2 352 mm40 voet High CubeOorspronkelijke hoogte · 2 697 mmResterende hoogte2 497 mmBinnenbreedte · 2 352 mm

Aanname: 100 mm vloer + 100 mm plafond.

Hetzelfde indicatieve vloeroppervlak: 28,3 m² voor beide formaten van 40 voet.

Deze berekening is geen isolatieadvies. De werkelijke lagen, ventilatie en regels voor het project moeten afzonderlijk worden onderzocht.

Schema berekend op basis van de indicatieve hoogtes in de tabel. Afmetingen verschillen per container; bevestig die van de aangeboden container.

Deurafmetingen: specificaties van ONE

Kies het formaat op basis van de goederen

Hoog voorwerp: controleer de deur

Binnenhoogte alleen is niet genoeg. Meet het verpakte voorwerp en de benodigde doorgang om het te verplaatsen.

40 voet: meer hoogte

HC vergroot het verticale volume zonder extra vloeroppervlak. Controleer ook de ruimte om te werken of te lopen.

45 voet: meer lengte

Controleer of de extra lengte bij uw opslag past en vraag vervolgens prijzen voor toegang, transport en lossen.

Vergelijken met de container van 45 voet

Controles vóór het reserveren

Vraag een gegevensblad van de container, foto’s en een gespecificeerde offerte inclusief levering.

  • Bevestig deuropening, afmetingen en toegestane belastingen van het model.
  • Controleer dak, vloer, afdichtingen en corrosie passend bij de gewenste staat.
  • Laat de hoogte van het beladen voertuig, toegang en losmiddelen bevestigen.
  • Splits container, eventuele werkzaamheden, transport, belastingen en uitrusting in het budget.

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen Dry en High Cube van 40 voet?+

Hun buitenlengte en -breedte zijn gelijk: 12,192 × 2,438 m. HC is hoger: 2,896 m buiten en ongeveer 2,697 m binnen, tegenover 2,591 en 2,390 m voor Dry. Het vloeroppervlak blijft ongeveer 28,3 m². Controleer de maten van het aangeboden model.

Hoeveel hoogte blijft over na de ombouw?+

Dat hangt af van uw ontwerp. Het getoonde voorbeeld trekt 100 mm voor de vloer en 100 mm voor het plafond af: 2 390 − 200 = 2 190 mm in Dry, en 2 697 − 200 = 2 497 mm in HC. Deze aanname is geen aanbevolen isolatieopbouw en toont geen geschiktheid als woning aan.

Wanneer kiest u een High Cube van 45 voet?+

Voor goederen of een indeling die extra lengte nodig hebben. Richtmaten zijn 13,716 m buiten, 13,556 m binnen en ongeveer 86 m³. Controleer breedte, deuren, staat en toegang tot het terrein. Vergelijk offertes inclusief levering in plaats van een vaste meerprijs ten opzichte van 40 voet te hanteren.

Hoeveel kost een High Cube?+

Voor 40 voet zijn de richtprijzen exclusief levering € 1.829 – € 3.953 nieuw, € 1.707 – € 3.443 one-trip, € 1.301 – € 2.678 gebruikt klasse A, € 1.057 – € 2.231 klasse B en € 853 – € 1.849 klasse C. Voor een gebruikte 45 voet: € 1.707 – € 4.144, met te specificeren staat. Voeg het richtbedrag voor transport en lossen van € 340 – € 935 toe en laat dit samen met belastingen en opties in de offerte bevestigen.

Wat controleert u voor de levering van een High Cube?+

Stuur de vervoerder foto’s van de toegangsweg en het terrein. Laat hem de hoogte van het beladen voertuig, de route, bochten, obstakels en de plaats voor de container controleren. Controleer ook of er genoeg ruimte overblijft om de deuren te openen en bij uw spullen te komen.

Een high cube nodig?

Geef formaat, staat, benodigde hoogte en adres op. U kunt tot 5 offertes ontvangen, afhankelijk van beschikbare verkopers.

High cube container: afmetingen, prijzen en keuze | ContainerEU